Kik is vagyunk valójában?
Révészek - Lélekrévészek
Ha az ősi mesterséget tekintjük, akkor a révész a folyók bizonyos pontjain a két part közötti rendesen közlekedő kisebb hajók, kompok átkelők szolgálatában dolgozó személy, rendszerint a felelős kompkezelő.
De a révészek az Átmenet Metaforái is. Segítik az átjárást, az átkelést két pont között.
Az átkelés jelölhet egyfajta utazást két döntő érzelmi, lelki, gondolati állapot között, ahol a segítők, maguk a Révészek.
Az előbbiek alapján elmondható, hogy ilyen felelős kompkezelők volnánk mi is. Mert hát a hajók, kompok manapság nem mindig közlekednek „rendesen” vagy ha mégis, számos alkalommal váltanak irányt és indulnak akár visszafelé vagy be a sűrű nádasba, ahonnan a kikászálódást nem feltétlen tudja megoldani az ember önmaga. Ehhez próbálunk mi Nektek Átkelőknek segítséget nyújtani. Hisz van akinél már ott van a kompjegy, van aki még gondolkodik, hogy a felnőtt helyett a gyermek jegyet váltsa ki. A bliccelés a vérünkben van ha úgy tetszik.
Maximum az ember egész Úton azt lesi mikor jön az Ellenőr, így szinte lemarad az Út minden mélységéről és csak a szorongás marad neki.
Mi Révészek ezt az Utat szeretnénk megkönnyíteni Nektek, bár nem ígérjük, hogy a szépségei mellett a fájdalmaiból nem fogtok részesülni. De segítünk, hogy élvezzétek és elfogadjátok merre visz a saját hajótok.
Ebben szeretnénk a minket megkeresőket segíteni. Hisz a Lélekrévészek nem mások, mint Lélekkísérők.
Révész a balatonfüredi parton, Pásztor János alkotása